Centrum Monitoringu Wizyjnego

W przestrzeni publicznej miasta znajduje się 230 kamer monitoringu wizyjnego. Przy obsłudze monitoringu pracują  pracownicy Urzedu Miasta Lublin, cywile i policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz fukcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Lublin.  System kamer całodobowo przekazuje informacje na temat zdarzeń w rejonach objętych obserwacją.

 

Geoportal Miejski

Geoportal Miejski powstał, jako jeden z elementów Systemu Informacji Przestrzennej Lublina. Bezpłatnie dostępnych jest 6 serwisów: ogólna mapa miasta, wybory 2015, mapa turystyczna, mapa inwestycji miejskich, mapa rowerowa oraz planowanie przestrzenne. Mapy geoportalu można również wydrukować na drukarce lub do pliku w formatach: pdf, jpg czy html.

Geoportal Miejski

 

Arena Lublin

Arena Lublin została oddana do użytku w 2014 roku. Budowa stadionu trwała od grudnia 2012 do lata 2014. Obiekt przeznaczony jest głównie do rozgrywania meczów piłki nożnej, ale mogą się na nim odbywać także koncerty oraz innego rodzaju imprezy.  Stadion posiada ponad 15 300 miejsc siędzących, 330 miejsc w wydzielonych sektorach VIP,  18 stanowisk dla kibiców na wózkach inwalidzkich wraz z miejscami dla opiekunów. Teren inwestycji to blisko 30 hektarów, ponad połowę zajmuje sam stadion.

Arena Lublin

 

 Aqua Lublin

Jeden z najnowocześniejszych sportowych obiektów w kraju. Centralną część kompleksu stanowi 50m basen olimpijski, tóry można podzielić na dwie części i rozgrywać zawody na dystansie 25m. Dodatkowym atutem kompleksu jest kanał przepływowy z przeciwprądem do doskonalenia techniki pływania i badania wydolności. W skład Aqua Lublin wchodzi również „Strefa wody”, czyli wodny plac zabaw dla dzieci, niecki z hydromasażem i urządzeniami napowietrzającymi, trzy zjeżdżalnie, dwie wanny jacuzzi, rwąca rzeka na zewnątrz obiektu i basen zewnętrzny.

Aqua Lublin