10 lat lubelskiej strefy ekonomicznej

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją o charakterze monografii naukowej „Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej (2007-2017) W kierunku inteligentnej reindustrializacji miasta” wydaną w związku z obchodami 10 lecia Podstrefy Lublin.

Więcej na temat samej publikacji znajduje się w dziale Raporty i analizy.

Publikacja dostępna jest do pobrania TUTAJ.

Ponadto w związku z obchodami 10 lecia Podstrefy Lublin 21 września odbyła się specjalna konferencja poświęcona obchodom 10-lecia Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefy Lublin. Celem konferencji „Podstrefa Lublin – 10 lat w dążeniu do innowacyjnej gospodarki miasta” była dyskusja nad dalszą perspektywą funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych, przyszłością czwartej rewolucji przemysłowej w Polsce i na świecie oraz zaprezentowanie historii sukcesu rozwoju lubelskiej strefy ekonomicznej.

Patrząc dziś na strefę, jej infrastrukturę i firmy które tam działają, czuję ogromną dumę. Ten obszar i zarazem potencjał gospodarczy pracuje na rozwój całego miasta. To nie tylko nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców, ale także efekty mnożnikowe najbardziej widoczne w sektorze przemysłu – taki system naczyń połączonych, gdzie działalność jednej firmy stymuluje i rozwija działalność drugiej. Jak szacujemy, efekt mnożnikowy dla naszej strefy to 1,5 czyli 1000 miejsc pracy w samej strefie daje 500 nowych miejsc w jej otoczeniu – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W związku z powyższym powstała również strona internetowa poświęcona lubelskiej podstrefie sse.lublin.eu.