Lublin 3 w rankingu fDi Magazine

W rankingu „Polish Cities of the Future 2017/18” w kategorii „fDi Strategy” Lublin uplasował się na 3 miejscu tuż za Wrocławiem i Katowicami.

„Przyjęta przez Miasto strategia przyciągania inwestycji przynosi wymierne rezultaty. Bezpośrednim skutkiem jej wdrażania od 2010 roku jest niespotykany w całej gospodarczej historii miasta wzrost dynamiki bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Stały wzrost liczby inwestorów i zainteresowanie ze strony kolejnych stawia Lublin w gronie najbardziej atrakcyjnych polskich destynacji inwestycyjnych.” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Autorzy raportu docenili pracę na rzecz rozwoju klastrów w mieście powołując Klaster Lubelska Medycyna oraz Klaster Zaawansowanych Technologi Lotniczych, wspieranie innowacji technologicznych oraz tworzenie dobrych warunków dla rozwoju sektora motoryzacyjnego we współpracy z lubelskimi uczelniami. Wspomnieli o tym, że pierwsze auto zasilane wodorem w Polsce zostało stworzone na Politechnice Lubelskiej. Docenili także wysoko wykwalifikowane kadry, w tym 10 tys. studentów kierunków technicznych, którzy już dziś na studiach mogą podjąć praktyki oraz pracę w tym sektorze.

Link do raportu