Foresight Lublin 2050

Rozpoczęły się prace nad projektem „Foresight Lublin 2050”. To plany, konsultacje i setki spotkań, które mają na celu określić wizje Lublina z przyszłości i  przygotowanie miasta i jego mieszkańców na nadchodzące zmiany.

Czytaj dalej →

Prezydent Krzysztof Żuk człowiekiem roku Smart City

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Człowieka Roku podczas ogólnopolskiej Gali Smart City, towarzyszącej V Smart City Forum. Wyróżnienie zostało przyznane za całościowe i innowacyjne podejście do szeregu działań, mających na celu rozwój Lublina zgodnie z ideą SmartCity.

Czytaj dalej →

Konsultacje programu rewitalizacji dla Lublina na lata 2017 – 2023

Konsultacje odbywać się będą od 14 marca do 4 kwietnia br.

Czytaj dalej →

Lublin 3 w rankingu fDi Magazine

W rankingu „Polish Cities of the Future 2017/18” w kategorii „fDi Strategy” Lublin uplasował się na 3 miejscu tuż za Wrocławiem i Katowicami. Czytaj dalej →

Standardy Piesze w Lublinie

9 lutego 2017 r. Prezydent Krzysztof Żuk podpisał zarządzenie w sprawie wdrożenia w Lublinie Standardów pieszych. Dokument zawiera rozwiązania w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wygody poruszania się po mieście, zwracając szczególną uwagę na problem bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych.
Czytaj dalej →

Wyniki Budżetu Obywatelskiego na 2017 r.

Mieszkańcy Lublina zdecydowali o podziale 15 mln zł w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. W 2017 r. zrealizowane zostaną 23 projekty (17 małych i 6 dużych), które otrzymały największą liczbę głosów.

Czytaj dalej →

Charles Landry – autorytet kreatywnych miast w Lublinie

Podczas warsztatów z udziałem Charlesa Landry’ego, miejskich aktywistów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych powstał Manifest Kreatywnego Lublina. Czytaj dalej →

Lublin zajał 4. miejsce w Rankingu Otwartych Miast!

W rankingu zostały docenione miasta, które osiągają najlepsze efekty w dziedzinie rozwiązań Smart City, zrównoważonego rozwoju i otwartosci. Wyróżniono wdrażane w Lublinie nowoczesne rozwiązania służące mieszkańcom i otoczeniu oraz sprzyjające rozwojowi biznesu.
Czytaj dalej →

Budżet Obywatelski 2017 – Głosowanie!

Rozpoczyna się głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Od soboty (1 października) mieszkańcy mogą oddać swój głos na 1 duży i 2 małe projekty w 61 punktach na terenie całego miasta, a także przez Internet.  Głosowanie potrwa 10 dni.

Czytaj dalej →

Nowe infografiki na stronie

Najnowsze fakty i informacje o Lublinie w przystępnej formie. Infografiki dotyczą m.in. rynku pracy, Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec Podstrefa Lublin, Portu Lotniczego Lublin,  nowoczesnej powierzchni biurowej oraz studentów. LINK